ריכוז חדשות טכנולוגיה 20.05.17

Rotter, כותרות הסקופים, 20.05.17

למהדורה האחרונה כנסו לכאן:
http://rotter.net/forum/scoops1/402494.shtm

היום בתפריט (מוזמנים לצרף חדשות ולהביע את דעתכם):

פייסבוק מפתחת טכנולוגיה שתאפשר לה לקרוא את המחשבות שלנו

דיווח: Galaxy Note 7 יושק מחדש בקרוב תחת השם Galaxy Note FE

טאבלט האנדרואיד Samsung Galaxy TAB S3 מגיע לישראל בייבוא רשמי

ההאקרים שהפיצו את כלי הפריצה שגרמו למתקפת הסייבר מכים שנית

אז יאללה בואו נתחיל

פייסבוק מפתחת טכנולוגיה שתאפשר לה לקרוא את המחשבות שלנו

"לסמארטפונים יש השלכות. הם מאפשרים לנו לתקשר עם אנשים רחוקים על חשבון אלה שנמצאים לידנו. אנחנו יודעים שעדיף לנו להרים קצת יותר את העיניים".

הודאה די מדהימה כשהיא באה ממנהלת בכירה בפייסבוק – התאגיד שצמח לגודל מפלצתי בזכות יכולתו לשאוב את תשומת הלב שלנו, לא? מאחוריה עומדת רגינה דוגאן, אחת ממנהלות החדשנות בפייסבוק, באירוע ה-F8 בחודש שעבר. מוכנים לטוויסט? "לכעוס על אנשים ולהגיד להם להניח את הסם הממכר הזה ולכבד את השיחה ביניכם זו הדרך הלא נכונה. זו האופציה השגויה. המכשיר הזה חשוב". אז מה כן?

פייסבוק תקרא את גלי המוח שלנו כך שלא נצטרך להשפיל מבט אל הסלולרי כדי להקליד הודעה למישהו. נוכל פשוט לחשוב אותה, והיא תקליד את עצמה ותישלח. יש כבר 60 מדענים ומהנדסים בפייסבוק שמפתחים מערכת שתקליד מאה מילים בדקה – פי חמישה ממהירות ההקלדה בסמארטפון – ישר מהמוח. לדברי דוגאן, "זה נשמע בלתי אפשרי, אבל זה קרוב יותר מכפי שאתם חושבים".

"להרגיש את פייסבוק"
בהתחלה ישכנעו אותנו שאין דבר מופלא, נוח וחסכוני יותר מאשר לחבר את המוח ישר לפייסבוק. רק תחבוש את הכובע הזה עם האלקטרודות, והופה, אתה מחובר בלי לעשות כלום. את לא גולשת בפייסבוק – את "מרגישה" את פייסבוק. וזה ירגיש נעים. רק אחר כך, כשנהיה כבר עמוק בפנים ולא נוכל אחרת, נתחיל לשאול את עצמנו מה המחיר. למשל – האם פייסבוק ניגשת לא רק למחשבות שאנחנו רוצים להעביר אליה, אלא גם למחשבות אחרות? איך בכלל נשלוט אילו מחשבות הולכות לפייסבוק ואילו לא?

המחשבה שחברה שמרוויחה כסף בעזרת המידע האישי שהיא משיגה עלינו – גם אם לא נתנו אותו במודע – תשיג גישה ישירה למחשבות שלנו, היא לא רק מפחידה. היא מזעזעת. מה פייסבוק תחלץ משם?
בסוף זו שאלה של כסף. שירות קריאת המחשבות יהיה בחינם, כמו שאר השירותים של פייסבוק. הביזנס של פייסבוק הוא מפרסום. היא מוכרת למפרסמים את המשתמשים שלה, מפולחים באופן הכי מדויק שאפשר.

פייסבוק לומדת את האישיות שלנו, תחומי העניין וההעדפות בעזרת דברים שאנחנו מעידים על עצמנו במודע (עמודים שעשינו להם לייקים, למשל), אבל לא פחות ואולי יותר חשוב – בעזרת אינספור פריטי מידע שאנחנו תורמים על עצמנו בלי ששמנו לב. מיקום, דפוסי שימוש, כמות הזמן שאנחנו משקיעים באנשים ובעמודים שונים – כל אלה עוזרים לפייסבוק להבין עלינו המון דברים שאנחנו לא הבנו – ולמכור אותם הלאה למפרסמים הנכונים.

הדוגמא הקלאסית שמעידה על זה, היא יכולתה של פייסבוק לזהות הומוסקסואלים מבין משתמשיה, גם אם הם לא יצאו מהארון ולא העידו על עצמם. היא מבינה את זה פשוט מתוך אופן שימוש. הדוגמא הטרייה יותר היא יכולתה של פייסבוק לזהות בני נוער במצוקה נפשית, ולמכור אותם למפרסמים שינצלו את נקודת החולשה הזו. רק החודש התרברבו בכירים בפייסבוק ביכולת הזו בפני מפרסמים באוסטרליה.
לא נוכל להרים את העיניים
אז כל זה – כבר קורה עכשיו. תוסיפו לזה קריאת מחשבות. פייסבוק תדע בדיוק איך אנחנו מרגישים ומה אנחנו חושבים בכל רגע ביום. מה אנחנו רוצים, מה המחשבות הכי כמוסות שלנו, את מי אנחנו אוהבים ואת מי מתעבים, לאילו תכנים ומוצרים אנחנו לא יכולים להתנגד, מה מרגש, מה מדכא, ומה מושך את תשומת לבנו בכל מצב. רק תנחשו מה יקרה לניוזפיד ולפרסומות, ברגע שפייסבוק תרגיש בזמן אמת איך המוח שלנו מגיב לכל אייטם כזה. בתוך יומיים, הניוזפיד ישכלל את עצמו באופן כזה שלא נוכל להרים את העיניים מהמסך גם אם הר געש יתפרץ לנו מול הפרצוף.

רגע, דוגאן הבטיחה שנוכל להרים את העיניים, לא? "תוכלו לשלוח מייל זריז בלי לפספס את המסיבה". וואלה? אם אני מכתיב מייל במחשבה ולא בהקלדה, זה לא אומר שאני יכול לדבר עם אנשים אחרים בו זמנית. ממש לא. ההבדל הוא שלאנשים האלה לא תהיה שום דרך לדעת שאני חושב עכשיו מייל ולא פנוי לשיחה. החיים שלנו יהיו רצף של פאדיחות ואי נעימויות חברתיות. עדיף כבר להגיד, סליחה, אני כותב רגע משהו.

דוגאן ניסתה להרגיע: "תוכלו ליהנות מהנוחות של שיחה קולית, אבל מהפרטיות של שיחת טקסט". השאלה האמיתית היא האם נוכל לחשוב מחשבות פרטיות שלאף אחד אין גישה אליהן, ואיך. לא מעט אנשים משוכנעים היום שפייסבוק מאזינה להם בעזרת המיקרופון של הסמארטפון. מה יקרה בעוד חמש שנים? "אתמול הייתי ממש מבואסת כי עליתי קילו וחצי. אחרי שתי שניות פייסבוק הציעה לי להצטרף לקבוצה של חלי ממן. וגם מבצע על פיינט של האגן דאז".

האמת שזו לא דוגמא חזקה מספיק. אני לא יודע מה תהיה דוגמה חזקה כזו, כי אף פעם לא הצלחתי להקשיב למוח של מישהו באופן בלתי אמצעי, אפילו לא למוח שלי. אבל אני כן יודע שכשפייסבוק תנצל את המחשבות הכי אינטימיות שלנו כדי להפציץ אותנו בתכנים ובפרסומות כל כך מדוייקות, אנחנו נישאר נטולי כושר שיפוט ובלי יכולת לסרב להצעות שלה.

http://www.mako.co.il/nexter-weekend/Article-ccbe6ccbb8a1c51006.htm?sCh=cd0c4e8fc83b8310&pId=885471177

דיווח: Galaxy Note 7 יושק מחדש בקרוב תחת השם Galaxy Note FE

ספינת הדגל Galaxy Note 7, שהוכרזה רשמית בשנה שעברה אך במהרה הוסרה מן המדפים נוכח פגם מסוכן בייצור ובתכנון שהוביל לסכנת התפוצצות סוללות המכשיר, תושק בשנית תחת שם המותג המסחרי Samsung Galaxy Note FE, ותחזור למדפי החנויות כבר במהלך החודש הבא. כך טוען דיווח חדש שצץ ברשת במהלך הימים האחרונים.

לטענת הדיווח, מכשירי ה-Galaxy Note 7 המחודשים יושקו מחדש תחת השם גלקסי נוט FE (שם דגם: SM-N935), כאשר משמעות צמד האותיות היא Fandom Edition. דיווחים קודמים בנושא העידו כי שם המכשיר יהיה דווקא Galaxy Note 7R, אך בשלב הנוכחי אין באפשרותנו לזהות אילו מבין האפשריות היא הנכונה ביותר.

כך או כך, הגרסה המחודשת למכשיר הדגל שמעולם לא זכה לתהילה תציע עיצוב זהה לחלוטין לנוט 7 המקורי, וכך יהיה גם מפרטו הטכני. אלא שמתחת למכסה המנוע, אף שרבים מרכיביו יהיו זהים, נמצא – איך לא – סוללה קטנה יותר בקיבולת של 3,200mAh, זאת בניגוד לסוללה המקורית שהציעה קיבולת של 3,500mAhh.

נוסף על כך, מחירו של המכשיר יהיה זול יותר משמעותית בהשוואה למחירו בהשקה הראשונית. למעשה, על פי דיווח שהגיע ממגזין The Investor מוקדם יותר החודש, יהיה מחיר המכשיר נמוך ב-50% מאשר היה בעת השקתו. משמעות הדבר היא כי מחירו עשוי לעמוד על כ-430 דולר (כ-1,550 שקלים), כך שמדובר במחיר נמוך ואטרקטיבי ביותר.

http://www.gadgety.co.il/181163/galaxy-note-fe-on-its-way/

טאבלט האנדרואיד Samsung Galaxy TAB S3 מגיע לישראל בייבוא רשמי

יבואנית מוצרי חטיבת המובייל של סמסונג בישראל, סאני תקשורת בע”מ, משיקה בארץ את הטאבלט החזק והעוצמתי ביותר מבית היצרנית הקוריאנית, הוא ה-Samsung Galaxy TAB S3, כאשר זה זמין לרכישה כבר כעת דרך רשת מוצרי המחשבים והמובייל באג מולטיסיסטם. המחיר: 2,988 שקלים. נציין כי נציגת סמסונג טרם הפיצה הודעה לעיתונות בנושא זה, והשקת הטאבלט בישראל אובחנה דרך אתר המכר של רשת באג, שם מצויין כי אחריות המכשיר ניתנת על ידי סאני.

על ה-Galaxy TAB S3 הכריזה סמסונג במסגרת תערוכת המובייל השנתית האחרונה שהתרחשה בברצלונה, MWC 2017, ועימו הציגה למשתמשים קווי עיצוב מרשימים ביותר המתבטאים במבנה סנדוויץ’ זכוכית המוכר לנו מסדרות הדגל של היצרנית, כאשר על חלקו הקדמי והאחורי תגן זכוכית בתצורת 2.5D המתעגלת אל מסגרת עשויה מתכת. על גבי מסגרת הטאבלט נמצא כפתורים פייזים עבור כיבוי/נעילה וכן את כפתורי שינוי עוצמת הווליום, זאת לצד מחבר USB Type-C לטעינה ושקע 3.5 מ”מ לחיבור אוזניות.

עוד נמצאים במסגרת ה-TAB S3 מערך אודיו סטריאופוני בטכנולוגיה של חברת AKG, הכולל 4 רמקולים המעניקים חווית שמיעה בסראונד. בחלקו הקדמי של הטאבלט מתייצב צג Super AMOLED בגודל 9.7 אינץ’ וברזולוציית 2048X1536. מימדי המכשיר עומדים על 237.2 מ”מ אורך, 168.9 מ”מ רוחב ו-6.00 מ”מ עובי בלבד.

התייחסותה של סמסונג לגלקסי טאב S3 כמכשיר פרימיום ממשיכה גם אל מפרטו הטכני, שם תהא אחראית על הביצועים פלטפורמת העיבוד המוכרתSnapdragon 820, שכיכבה מתחת למכסה המנוע של רבים ממכשירי הדגל בשנת 2016. זו כוללת 4 ליבות Kryo 100 בתדר מירבי של 2.15GHzz יחד עם המאיץ הגרפי Adreno 5300.

לצד פלטפורמת העיבוד העוצמתית נמצא זיכרון 4GB RAM, אחסון פנימי בנפח של 32 גיגה-בייט עם אפשרות להרחבה בעד 256 גיגה-בייט נוספים, מצלמה קדמית ברזולוציית 5 מגה פיקסל, מצלמת 13 מגה פיקסל ראשית המצויידת בפלאש LED וכן סוללה בקיבולת 6,000mAh. באריזת המכשיר מצרפת סמסונג עט S-Penn ייעודי ללא כל עלות נוספת, באמצעותו ניתן יהיה להרחיב את פונקציונליות השימוש במסך המכשיר.

ה-Galaxy TAB S3 זמין לרכישה דרך אתר באג בצבעים כסוף או שחור.

לחץ כאן לצפיה דרך יוטיובhttp://www.gadgety.co.il/181173/samsung-galaxy-tab-s3-israel/

ההאקרים שהפיצו את כלי הפריצה שגרמו למתקפת הסייבר מכים שנית

מתקפת WannaCry, שגרמה לנזק אדיר במערכות במחשוב בכ-150 מדינות בסוף השבוע האחרון התאפשרה תודות להדלפה של כלי פריצה שפותחו על ידי סוכנות הביון האמריקנית, ה-NSA. שני הכלים הרלוונטיים, לפי דוח של חברת רדוור, הם EternalBlue ו-DoublePulsar; אחד הכלים משמש לחדירה לרשתות מחשוב והשני משמש להפצת הכופרה בתוך הרשת. במקרה הזה, טוענת חברת אבטחת המידע המוכרת, כלל לא היה שימוש בפישינג כפי שפורסם בכלי תקשורת רבים.

הכלים הודלפו על ידי קבוצת האקרים מסתורית בשם The Shadow Brokers וכעת, אחרי שהם כבר הוכיחו שהם לא מפזרים איומי סרק, מאיימת הקבוצה להפיץ בחודש הבא כלי פריצה נוספים. למעשה ההדלפה של חודש יוני תהיה השנייה בשורה של הדלפות על בסיס חודשי.

בפוסט רברבני, אותו העלתה הקבוצה לבלוג שלה, מאשימים ההאקרים את ה-NSA ואת מיקרוסופט בחובבנות, וטוענים כי ברשותם פרצות נוספות למכשירים ניידים, מחשבים המבוססים על מערכת ההפעלה חלונות 10, ומחשבי מערכת הבנקאות הבין-לאומית SWIFT. בנוסף לכל אלו, מחזיקים ההאקרים לדבריהם בתוכנות לשליטה ושיגור טילים בליסטיים ואף פצצות אטום שמקורן ברוסיה, איראן, סין וצפון קוריאה.

חשוב להדגיש כי לא ברור עד כמה מדויקות הטענות של הקבוצה וכי הם לא בהכרח אחראיים למתקפת הכופר שהפגעה בכ-200 אלף מחשבים מסביב לעולם. לפי הדוח של רדוור, בחודש שחלף בין הדלפת כלי הפריצה למתקפה עצמה, ההאקרים סרקו רשתות מחשוב ושתלו את הכופרה ברשתות מחשוב.

למי שמעוניין לנצל את הפרצות הללו בהקדם האפשרי, מציעה קבוצת ה-Shadow Brokers מנוי חודשי להדלפות מחודש יוני הקרוב. קשה לקבוע, כמובן, עד כמה אמינים האיומים האחרונים, אך הפוסט לבדו עשוי לגרום לפגיעה חמורה עוד יותר ביחסים בין חברות הטכנולוגיה המובילות בארה"ב, כגון גוגל ומיקרוסופט, ובין ה-NSA שכלי הפריצה שהודלפו ממנו גורמים להן כעת לנזק מסחרי.

http://tech.walla.co.il/item/3065878

לפוסט

 

מודעות פרסומת
פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: