ביהמ"ש אסר על אדם לפרסם פוסטים בפייסבוק על חברתו לשעבר

Takdin, ליאור שדמי-שפיצר, 30.04.17

צילום: Getty images Israel

חריג- צו הרחקה מהפייסבוק: אדם שנפרד לפני מספר שנים מחברתו ומאז לא חדל להטריד אותה, בין היתר בפרסומים פוגעניים ופומביים בפייסבוק קיבל צו הרחקה מכוח הצו למניעת הטרדה מאיימת, הכולל גם איסור על פרסומים בפייסבוק העוסקים בחברתו לשעבר ישירות או בעקיפין, והורה למשטרה להחרים את הנשק בו החזיק ברישיון ולפעול להרחקתו ממנה

בית משפט השלום בראשון לציון הוציא, בימים אלה, צו למניעת הטרדה מאיימת האוסר על מטרידן אובססיבי, בין היתר, לפרסם ברשת הפייסבוק פרסומים העוסקים ישירות או בעקיפין בחברתו לשעבר. השופט רפי ארניה ציין כי שקל לאסור על המשיב לפרסם בפייסבוק באופן גורף, אך בחר לעת עתה באמצעי מתון יותר, מתוך תקווה שניתן יהיה להסתפק בכך. השופט הורה למשטרה לתפוס את נשקו של המשיב והפנה את תשומת לבה לאובססיביות המעוררת חששות שלו, על מנת שתפעל בשקידה להרחקתו מהמבקשת.

"המשיב נוקט בכל הדרכיםהאפשריות לפגוע בשלוות נפשה של המבקשת לרבות באמצעים עקיפים על דרך של פרסומים פוגעניים ומטרידים בדף שלו ברשת הפייסבוק, כאשר הוא יודע שהודעות אלה יגיעו גם לידיעת חבריה של המבקשת.  

סבורני כי לא ניתן להניח לאירועים מסוג זה להתרחש. החוק אינו מגביל את קשת האפשרויות העומדות בפני בית המשפט, והעובדה כי מדובר בהטרדה באמצעות פלטפורמות טכנולוגיות אשר לא היו קיימות בעת כניסת החוק לתוקף בשנת 2001 – אינה צריכה להרתיע". 

השופט הבהיר כי אמנם, ניתן להניח שאם המבקשת תתנתק מרשת הפייסבוק, הטרדות המשיב תיפסקנה, אולם אין כל הצדקה לכך. "מעשה כזה יהיה פרס למעוול על עוולתו. זכותה של המבקשת להשתמש ברשת הפייסבוק ללא כל הטרדה ואין מקום להגבילה משימוש בפלטפורמה זו המהווה כאמור, מקור מידע וחיברות מהמעלה הראשונה בהאי עידנא", קבע השופט.

נוכח האמור הוציא השופט צו למניעת הטרדה מאיימת למשך חצי שנה, האוסר על המשיב להטריד את המבקשת ובנותיה בכל מקום, לאיים עליהן, לבלוש אחריהן, להתחקות אחר תנועותיהן ומעשיהן או לפגוע בפרטיותן בכל דרך אחרת, ליצור איתן קשר בכל דרך ובכל אמצעי או להימצא במרחק של 500 מטר מדירתן או מכל מקום שבו נמצאת המבקשת בקביעות. בנוסף, נאסר על המשיב לפרסם ברשת הפייסבוק הודעות המתייחסות במישרין או בעקיפין למבקשת ולבנותיה, וכן לפרסם פרסומים הכוללים תמונות של דג או כל ביטוי שהוא הכרוך באופן ישיר או בעקיפין במבקשת.

בנוסף, נאסר על המשיב לשאת נשק עד להודעה חדשה, והורה למשטרת ישראל לתפוס את נשקו לאלתר. השופט הורה למשטרת ישראל לאתר את המשיב, אשר לא התייצב לדיון, ולהמציא החלטה זו לידיו, והוסיף כי "תשומת לב משטרת ישראל כי האובססיביות של המשיב מעוררת חששות, ועליה לפעול בשקידה לביצוע נאות של החלטה זו".

לכתבה

מודעות פרסומת
פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: