ראש אמ"ן: אנו במלחמה טכנולוגית עם איראן, והם מצמצמים פערים

Haaretz, ברק רביד, 01.11.15

האלוף הרצי הלוי אמר בהרצאה סגורה בשבוע שעבר כי סרטוני פיגועי הדקירה שמופצים ברשתות החברתיות יצרו חרדה שאם היתה קיימת ב-1948, ישראל לא היתה מנצחת במלחמת העצמאות

ראש אמ"ן חשף עוד כי בתקופה האחרונה ביטל מבצע של אמ"ן ברגע האחרון בגלל מכתב ששלח אליו קצין זוטר ב-8200. הלוי אמר את הדברים בהרצאה שנשא ביום חמישי בערב בפני כמה עשרות תורמים ואנשי סגל של המכללה למנהל בבנק רוטשילד בתל אביב.

הלוי לא נכנס בדבריו לעומק הערכת המודיעין של אמ"ן, אולם סיפק אמירות מעניינות שחלקן אינן נשמעות בפומבי מצד קצינים בכירים בצה"ל.

הלוי ציין כי הקרב הטכנולוגי בין ישראל לאיראן הוא על מודיעין, על אמצעי הלחימה שבידי כל צד ועל היכולות הצבאיות. הוא סיפק הערכה פסימית לגבי המגמה של אותה מלחמה טכנולוגית. "יש לנו היום יתרון", אמר ראש אמ"ן, "אך איראן הולכת וסוגרת אותו. מאז 1979 – המהפכה באיראן – כמות האוניברסיטאות והסטודנטים באיראן עלתה פי 20. אנחנו פי שלושה וחצי. יש לנו כבר מלחמה טכנולוגית עם איראן, שהיא מלחמה מאוד חשובה".

הלוי התייחס בדבריו גם לתרבות הארגונית באמ"ן במסגרתה יש יכולת השפעה רבה גם לחיילים וקצינים זוטרים והביא דוגמה מהתקופה האחרונה. "ממש לפני תחילת המבצע – אנחנו בדילמה אם לבצע איזו שהיאפעולה מבצעית באיזה שהוא מקום", הוא סיפר. "הדבר הזה עוד רגע עולה לרמטכ"ל להחלטה וצריך להחליט — לעשות או לא לעשות. נכנס אלי למשרד אחד הקצינים ואומר לי 'שמע אני רוצה שתקרא, יש כאן מכתב שכתב אותו קב"ר', קצין בינה רשתית מבסיס של יחידה 8200".

הלוי המשיך: "הוא סגן. הוא כותב מכתב למפקד 8200 ולראש אמ"ן בו הוא כותב 'תקשיבו, אני חושב שאתם עושים טעות'. זה בדיוק חמש דקות לפני קבלת ההחלטה. יכולתי לא לקרוא את זה אם זה היה מגיע דקה אחרי – לפני שיחה עם הרמטכ"ל. ובאמת, זו היכולת של אנשים להשפיע בשנייה הכי קריטית של קבלת ההחלטה".

לכתבה

Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: